
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | 1-Channel Mono |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 4.8 mA |
| Output Power | 3 W |
| Gain Bandwidth Product | 35 kHz |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 68 dB |
| Max Output Power | 3 W |
| Load Impedance | 4 Ω |
Stock: 180
Distributors
pcbx
Unit Price$1.09632
Ext.Price$1.09632
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.09632 | $1.09632 |
| 10 | $0.96893 | $9.68930 |
| 25 | $0.89713 | $22.42825 |
| 50 | $0.83065 | $41.53250 |
| 100 | $0.76911 | $76.91100 |
| 300 | $0.74971 | $224.91300 |
| 500 | $0.73080 | $365.40000 |
| 1000 | $0.71402 | $714.02000 |
